Podziel się tą informacją ze znajomymi!
Facebook Twitter Email

IKEA ogłosiła nową strategię firmy na najbliższe lata. W nowej strategii szwedzki potentat meblowy stawia, między innymi, na inwestycje związane z powstawawniem nowych, mniejszych salonów IKEA w centrach miast. Czy nowa strategia oznacza, że możemy się spodziewać powstania w najbliższym czasie sklepu IKEA w Olsztynie?

Szwedzka IKEA w nowej strategii firmy wprowadza 3-letni cykl planowanie (zamiast 5-letniego). Ma to na celu lepsze i szybsze dopasowywanie się działań firmy w coraz szybciej zmieniającym się świecie.

Nowa strategia działania Ikei zakłada – między innymi – budowę mniejszych sklepów IKEA w centrach miast. Tym posunięciem IKEA chce się zawczasu przygotować do zmian, jakie mają nastąpić na świecie w ciągu najbliższych kilkunastu lat. Zgodnie z tym, co pokazują badania zrobione na zlecenie IKEA, do 2030 roku aż około 60 procent ludzi na świecie będzie żyło w wielkich miastach. IKEA chce więc wyjść naprzeciw oczekiwaniom społeczeństwa przyszłości – społeczeństwa złożonego głównie z mieszkańców miast, żyjących w niewielkich przestrzeniach, mających niewiele czesu i ograniczony budżet.

Sama idea przenoszenia sklepów IKEA do centrów miast nie jest całkowicie nowa. Działa już w tej chwili kilka takich sklepów (między innymi w Anglii i Niemczech, a w najbliższym czasie ma zostać otwarty taki sklep w Paryżu). Nowe jest jednak to, że IKEA po raz pierwszy tak otwarcie mówi na temat powstawania mniejszych salonów w centrach miast, nie w kategoriach pewnego rodzaju eksperymentu, ale celowego, planowego działania firmy na najbliższe lata.

W jaki sposób nowa strategia firmy IKEA wpłynie na polski rynek meblowy i czy oznacza ona, że IKEA otworzy swój sklep także w Olsztynie, stolicy Warmii i Mazur? Nie ulega wątpliwości, że powstanie salonu IKEA w Olsztynie w nowym, mniejszym formacie jest w tej chwili o wiele bardziej prawdopodobne niż choćby rok czy dwa lata temu. Innym pytaniem jest to, kiedy powstanie sklep IKEA w Olsztynie? I to pytanie na razie pozostaje pytaniem otwartym.


Źródło: forsal.pl