Dostawa z IKEA już od 20 PLN. Trasa 1: 665-396-172 | biuro@quick24.pl Trasa 2: 602-407-403 | biuro2@quick24.pl
Podziel się tą informacją ze znajomymi!
Facebook Twitter Email

W najbliższym czasie w Olsztynie prawdopodobnie powstanie salon sieci sklepów meblowo – dekoracyjnych Leroy Merlin. Firma w zeszłym roku zakupiła od Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego grunty o powierzchni ponad 10 hektarów, które są przeznaczone pod budowę dużych obiektów handlowych. Nie wiemy jeszcze, kiedy dokładnie nowy salon zostanie otwarty, ale wszystko wskazuje na to, że francuski Leroy Merlin będzie szybszy niż szwedzka IKEA.

Otwarcie salonu Leroy Merlin w Olsztynie w roku 2018 | Quick – dostawa z IKEA Olsztyn – Mazury

Leroy Merlin jest francuską siecią hipermarketów z branży budowlanej i wyposażenia wnętrz. Początki firmy datowane są na lata dwudzieste XX wieku, kiedy to we francuskim miasteczku Noeux les Mines Adolf Leroy otworzył swój pierwszy sklep, w którym to sprzedawał materiały i sprzęt budowlany pochodzący z amerykańskiego demobilu. W Polsce pierwszy sklep pod szyldem Leroy Merlin pojawił się w połowie lat 90-tych.


Zamów dostawę z IKEA na Warmię i Mazury
TRASA 1: Olsztyn – Elbląg – Ostróda – Olsztynek – Dobre Miasto – Lidzbark Warmiński – Bartoszyce >>> IKEA Olsztyn
TRASA 2 Mazury: Szczytno – Mrągowo – Kętrzyn – Giżycko – Ełk – Olecko – Grajewo – Biskupiec – Węgorzewo >>> IKEA Mazury

Pierwszy salon firmy na terenie Polski został otwarty w Piasecznie koło Warszawy dokładnie w roku 1996. Obecnie Leroy Merlin posiada w Polsce sklepy w 35 miastach, prowadzi również sklep internetowy pod domeną www.leroymerlin.pl oraz jest właścicielem serwisu ogłoszeniowego oferia.pl. Leroy Merlin nie posiada jak dotąd żadnego salonu na terenie województwa warmińsko – mazurskiego. Prawdopodobnie salon, którego rozpoczęcia budowy możemy się w najbliższym czasie spodziewać w Olsztynie, będzie pierwszym sklepem sieci na Warmii i Mazurach.

Grunty zakupione przez Leroy Merlin w Olsztynie od UWM znajdują się przy ul. Sikorskiego, naprzeciwko Galerii Warmińskiej (po przeciwnej stronie ul. Tuwima). Francuzi zapłacili uniwersytetowi dokładnie 31.5 miliona złotych, a pełna kwota została już przelana na konto olsztyńskiej uczelni.

Kiedy powstanie salon Leroy Merlin w Olsztynie dokładnie jeszcze nie wiemy. Możemy być jednak niemal na sto procent pewni, że olsztynianie prędzej doczekają się salonu Leroy Merlin niż salonu IKEA, o którym w Olsztynie mówi się już od wielu lat. Co ciekawe – jedna z wielu plotek dotyczących domniemanej lokalizacji salonu IKEA w Olsztynie głosiła, że IKEA w Olsztynie powstanie na gruntach, które obecnie są w posiadaniu Leroy Merlin.

Źródła: gazeta.pl  |  wikipedia.org  | leroymerlin.pl