Dostawa z IKEA już od 20 PLN. Kontakt: 665-396-172 | biuro@quick24.pl
Podziel się tą informacją ze znajomymi!
Facebook Twitter Email

Jakie są plany IKEA w najbliższym czasie? Firma planuje otwarcie salonów w Szczecinie i Kielcach. Czy w planach szwedzkiej firmy znajduje się także Olsztyn?

Dużo dzieje się ostatnio w sprawach dotyczących powstania kolejnych salonów IKEA. Pewna – jak się wydawało – inwestycja Ikei w Kołbaskowie koło Szczecina jednak nie dojdzie do skutku, ale szwedzka firma zapowiada możliwe otwarcie swojego salonu w innej lokalizacji w okolicach Szczecina. Prawdopodobne jest także powstanie sklepu na drugim – patrząc od strony Szczecina – krańcu Polski, w podkieleckiej Miedzianej Górze.

Jeszcze niedawno wydało się niemal pewne, że IKEA otworzy swój salon w Kołbaskowie koło Szczecina. IKEA miała się znajdować w sąsiedztwie znajdującego się tam sklepu Auchan. Jak podało na początku grudnia “Radio Szczecin” będące już na bardzo zaawansowanym etapie negocjacje pomiędzy właścicielem gruntu a Ikeą w sprawie utworzenia salonu IKEA w tej lokalizacji zostały jednak przerwane. Jednocześnie sama IKEA potwierdza, że wciąż jest bardzo zainteresowana otwarciem swojego salonu w okolicach Szczecina. Jednak tego kiedy , gdzie konkretnie i czy w ogóle salon IKEA w Szczecinie powstanie, na chwilę obecną nie wiemy.

W ostatnich dniach w mediach pojawiły się także informacje o powstaniu salonu IKEA w gminie Miedziana Góra koło Kielc. Tamtejsi samorządowcy uchwalili właśnie nowy plan zagospodarowania przestrzennego, dzięki któremu możliwe będzie powstanie dużego centrum handlowego przy skrzyżowaniu tras ekspresowych S74 i S7. IKEA już od pewnego czasu interesowała się otwarciem sklepu w tej lokalizacji, a konkretne negocjacje w tej sprawie mają się odbyć w styczniu 2018 r.

Salony IKEA pod Szczecinem i Kielcami to na razie medialne spekulacje, a ich powstanie stoi cały czas pod dużym znakiem zapytania. Jednak nawet takich spekulacji, ani żadnych innych doniesień lub wyartykułowanych intencji ze strony samorządu lub władz Ikei nie ma od dawna w stosunku do ewentualnej inwestycji IKEA w Olsztynie. Na temat powstania salonu IKEA w stolicy Warmii i Mazur milczą lokalne media oraz tutejsi politycy, milczy także sama firma. Na chwilę obecną więc, powstanie salonu IKEA w Olsztynie wydaje się być więc bardzo odległą perspektywą.

 


Źródło: echodnia.pl  |  Radio Szczecin  |  wszczecinie.pl