Podziel się tą informacją ze znajomymi!
Facebook Twitter Email

Na początku tego roku IKEA ogłosiła nową strategię na najbliższe lata. Znalazła się w nich zapowiedź otwierania mniejszych sklepów w centrum miast. Okazuje się, że IKEA nie potrzebowała wiele czasu, aby przejść od słów do czynów, bowiem jeszcze w tym roku, pierwszy taki mały sklep IKEA zostanie otwarty w naszym kraju.

Nie będzie to wielkim zaskoczeniem, jeśli powiemy, że pierwszy mały sklep IKEA w naszym kraju nie powstanie ani w Olsztynie, ani w żadnym innym mieście Warmii i Mazur. Powstanie bowiem tam, gdzie IKEA zbudowała swój pierwszy salon w Polsce, czyli w Warszawie, a konkretnie w znajdującym się niemal w centrum stolicy centrum handlowym Blue City. Tym samym, nowy sklep IKEA będzie już trzecim salonem IKEA w Warszawie.

Sklep IKEA

Salon IKEA / fot. Quick – dostawa IKEA Olsztyn – Mazury

“Mała” IKEA w Blue City zajmować będzie dwa poziomy centrum handlowego (poziom 0 oraz +1) i będzie miała powierzchnię około 4 800 metrów kwadratowych. Dla porównania – IKEA w Gdańsku ma powierzchnię ponad 30 tysięcy metrów kwadratowych, a największy w Polsce sklep sieci – IKEA we Wrocławiu aż 37 tysięcy metrów kwadratowych. Nowa IKEA w Warszawie będzie więc ponad 7-krotnie mniejsza od tej wrocławskiej. Na terenie nowego sklepu znajdzie się także miejsce dla kawiarni i bistro, połączonych w jedną przestrzeń IKEA Food.

Otwarcie małej Ikei w Warszawie planowane jest już na drugą połowę tego roku.

 

 


Źródło: wp.pl